A templomunk felújítását 2021-2022 között a Magyar Kormány támogatta!


BGA Logo

 

Összefogásnak és a támogatásoknak köszönhetően újul meg templomunk

E-mail Nyomtatás

A csábi plébánia templom 1768-ban épült és az utolsó felújításra csaknem harminc évvel ezelőtt került sor. 2020-ban a Magyar Kormány támogatásának köszönhetően elkezdődött a templomunk javítása, az alapzat megerősítésének első szakasza, mivel az elmúlt években az éghajlati viszonyok változása miatt a falak és a mennyezet repedései kiszélesedtek, erőteljesen felvették a talaj nedvességét a falak és omladozni kezdtek.

 

250

 

Ezeket a munkálatokat folytattuk 2021-ben és 2022-ben, melyek Magyarország Kormánya templomfelújítási programjának keretében valósulnak meg, a Bethlen Gábor Alap támogatásával, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának is köszönhetően. Elengedhetetlen volt a munkák kivitelezéséhez a hívek nagylelkű adománya is.

 

BGA Logo

 

A munkák magába foglalták a templom jobb oldalának és a szentély alapzatának megerősítését. Ezt követte a repedések összevarrása, kijavítása, majd egy nagy összefogásnak köszönhetően, a felázott falak teljes javítása. A nyári hónapok során a belső elektromos hálózat teljes cserén és a korhoz illő modernizáción esett át. Végül Tarr Györgynek, a restaurátor művésznek köszönhetően új festést kapott a templom egy része az első szakaszban és a freskók egy része is restaurálásra került. Balga Zoltán, Csábról származó prágai plébános anyagi támogatásának köszönhetően pedig az apszis ovális ablakát immáron a plébánia címerét ábrázoló ólomüveg teszi szemet gyönyörködtetővé.

Bár a munkálatok csak a következő év kora nyarára lesznek befejezettnek tekinthetők, a tennivalók zöme mégis mögöttünk van. A felújításnak hála a régi pompáját is túlszárnyalja templomunk. Sikerült községünk egyházi és kulturális örökséget megóvni, hogy még sok-sok évtizedig szolgálhasson a híveknek és a lakosoknak úgy vallási, társadalmi, mint kulturális élmények megélésében.

250

250

250

250

250

250

250

Csábító

Mária Légió

ELÉRHETŐSÉGEK

Római Katolikus Egyházközség - Csáb
Petőfi utca 31
991 25 Csáb, Szlovákia

Telefon: +421 47 882148
Mobil: +421 903 174933
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Bank számlaszám: SK27 0200 0000 0037 5680 6454

PARTNEREK